Bayi Girişi
Anasayfa > Kurumsal > Şirket Profili

Kurumsal

Şirket Profili

TERRACO YAPI MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, 1988 yılında Terraco Grubun Türkiye üyesi olarak Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde üretimine başlamış ve kuruluşundan bu yana da çevreci ve yenilikçi ürünleri ile Türk İnşaat Sektöründe ilklerin öncüsü olmayı sürdürmüştür. 

 

Sahip olduğu İskandinav Teknolojisi üretim sistemi, İrlanda merkezli AR&GE yapılanması, çevreci ve çözüm odaklı ürünleri, genç ve dinamik personeli, güçlü finansal yapısı ve Türkiye geneline yayılmış 80 adet çözüm ortağı bayisi ile kısa zamanda Terraco Grubun ikinci en büyük üretim merkezi olmayı başarmıştır.

Dış cephe boya ve kaplamaları, iç cephe boyaları, dekorasyon boya ve macunları, akrilik esaslı kullanıma hazır iç ve dış cephe macunları, tamir harçları, fayans/seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, astar ve bağlayıcılar, su yalıtım sistemleri, ısı yalıtım sistemleri, akrilik esaslı zemin kaplamaları, epoksi zemin kaplamaları, spor zeminleri kaplama sistemleri, su bazlı ahşap koruyucuları, şeffaf yüzey koruyucuları, su bazlı renklendirme sistemi ve yardımcı teknik ürün grupları altında yer alan 100 den fazla çözüme yönelik üretim gerçekleştiren TERRACO, kuruluşundan bu yana sektörüne olan hizmetini kesintisiz sürdürmektedir.

Türkiye de sürekli ilkleri başarmış olan TERRACO, 2009 yılında üretmiş olduğu TERRACO EIFS (EcoTHERM) Isı Yalıtım Sistemi için EOTA ETAG 004 Avrupa Kalite Onayı Belgesi ilk alan firma olarak alanında bir ilki daha başarmış olmanın haklı gururunu da yaşamaktadır. 

İç cephe ürünlerini SIFIR VOC kapsamında üreten TERRACO, VOC oranını litrede 5gr’ ın altına çekerek ECOLIFE kapsamında üretime geçen çevreci firmaların da başında yer almaktadır.

Yarattığı katma değeri sürdürebilmek adına mevcut yurtdışı müşterilerini korumak ve yeni pazarlar bulmak TERRACO nun ana ihracat felsefisidir.  Bugün için, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Libya, Etiyopya, Kuzey Irak, Güney Afrika, İngiltere, İrlanda ana ihracat pazarlarını oluşturmaktadır.


ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahip olan TERRACO A.Ş., tüm üretimini  TS EN, TSEK, EOTA ve NSAI standartları kapsamında gerçekleştirmektedir.